• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Психологічна служба

Соціально-психологічна служба школи

/Files/images/gurtkova_robota/Саламанова.jpgСаламанова Анжела Володимирівна – психолог.

Напрямки роботи психологічної служби:

просвіта;

психологічний супровід;

консультування;

профілактична робота;

психодіагностика;

Разом з педагогічним колективом психологічна служба дбає про соціальний розвиток кожної дитини зокрема, і навчального закладу загалом. «Пізнай себе» – закликали древньогрецькі філософи. І через багато століть ми схвалюємо прагнення людини до самопізнання і пізнання інших. «Ти маєш право знати про себе більше», – нагадуємо нашим учням, адже вони мають усвідомлювати неповторність власної особистості і цінність людських взаємин. Здійснюємо психологічний супровід, спрямований на те, щоб людина повірила у свої сили, серцем відчула істину, красу і добро. Враховуючи принципи гуманістичної педагогіки, дбаємо про тактику особистісно орієнтованої взаємодії. Сприйняття дитини, визнання її особистості – це є провідним фактором нашої діяльності. Уважно ставимося до запитів усіх учасників навчально-виховного процесу: учнів, учителів, батьків. Пропагуючи психологічну грамотність у стосунках батьки-діти, намагаємося допомогти батькам зрозуміти труднощі виховання і подолати проблеми.

А головним девізом нашої роботи лишається на все життя: «Не пошкодь душі!»

/Files/images/gurtkova_robota/психолог.jpgПоради батькам

Якщо Ваша дитина пішла до першого класу…

В житті всіх батьків буває цей день – дитина вперше йде до школи. Це завжди є незабутнім святом для всієї сім’ї. Але дуже швидко це свято обертається на тисячу проблем і питань, адже дитина перегорнула зовсім нову сторінку у книзі життя. Вирішити їх – допоможуть поради нашого психолога.

1. Вранці піднімайте дитину спокійно, з посмішкою та лагідним словом. Не згадуйте вчорашні прорахунки, особливо дрібні, не вживайте образливих слів.

2. Не підганяйте дитину. Розраховувати час – ваш обов’язок.

3. Не випроваджуйте дитину в школу без сніданку: в школі вона багато працює, витрачає сили.

4. Відправляючи дитину до школи, побажайте їй успіхів, скажіть кілька лагідних слів, без подібних застережень: «Дивись, поводь себе гарно!», «Щоб не було поганих оцінок!» тощо.

5. Забудьте фразу «Що ти сьогодні отримав?». Зустрічайте дитину спокійно, не сипте на неї запитання, дайте їй розслабитись після важкого робочого дня. Коли ж дитина пришла збуджена і хоче з вами поділитися, не відмовляйте їй у цьому, вислухайте.

6. Якщо дитина замкнулась у собі, щось її турбує, не наполягайте на поясненні,нехай заспокоїться.

7. Зауваження вчителя вислуховуйте у відсутності дитини, а вислухавши не поспішайте. Говоріть з нею спокійно.

8. Після школи дитина не повинна одразу сідати за виконання завдань, необхідно 2-3 години відпочинку. Найпродуктивніший час для виконання завдань – від 15-ї до 17-ї години.

9. Не можна виконувати завдання без перерви. Через кожні 15-20 хвилин праці необхідно відпочити 10-15 хвилин.

10. Давайте дитині працювати самостійно. стійте над нею. При необхідності допоможіть їй, підтримуйте її словами: « Ти все вмієш», «Давай поміркуємо разом».

11. При спілкування з дитиною не вдавайтесь до виразу: «якщо ти будеш добре вчитись, то…».

12. Протягом дня знайдіть півгодини для спілкування з дитиною. У цей час найважливішими повинні бути її справи.

13. У сім’ї повинна існувати єдина тактика спілкування дорослих з дитиною. Всі суперечки щодо її навчання та виховання вирішуйте без неї. Частіше звертайтесь до літератури для батьків.

14. Звертайте завжди увагу на стан здоров’я дитини. Найчастіше,головний біль чи поганий настрій – це об’єктивні показники втоми.

15. Пам’ятайте, що навіть діти 7-8 років люблять казки та пісні – особливо перед сном.

Кiлькiсть переглядiв: 171

Коментарi